گروه هوافضا دانشگاه آزاد رامسر
به سایت گروه هوافضا دانشگاه آزاد رامسر خوش آمدیدبسمه تعالی 

شرح بازدید انجمن علمی هوافضا از فرودگاه رامسر 

با تلاش های ریاست محترم پژوهش اساتید و اعضای انجمن علمی هوافضا دانشگاه آزاد رامسر بازدید از فرودگاه رامسر برای 20 نفر از اعضای انجمن که درس ایرودینامیک را در این ترم دارند ; فراهم گردید .

این بازدید در روز سه شنبه 9 اردیبهشت 93 ساعت 9 صبح توسط 19 نفر از دانشجویان به همراه استاد خانم مهندس فدایی با حرکت به سمت فرودگاه آغاز گردید .

پس از حضور در فرودگاه در ابتدا استاد فدایی توضیحات اولیه و اهداف این بازدید را بیان نموده و در ادامه توضیحاتی در خصوص درس ایرودینامیک و رشته مهندسی هوافضا را بیان نمودند ; در ادامه دانشجویان با معاونت فرودگاه رامسر ملاقات داشتند ایشان ضمن خوش آمد گویی توضیحاتی در خصوص فرودگاه رامسر را بیان نمودند و به سوالات دانشجویان پاسخ دادند سپس دانشجویان را برای بازدید از برج مراقبت پرواز همراهی نموده و در برج مراقبت به همراه مسئول برج مراقبت توضیحات کاملی در خصوص سیستم های کنترل هوایی و تجهیزات فرودگاهی و سیستم های ناوبری ارائه نمودند .

در ادامه از تاسیسات هواشناسی بازدید انجام گرفت که کارشناس هواشناسی توضیحات کاملی در خصوص این تاسیسات (شامل باران سنج ، رطوبت نگار ، دماسنج ،ساعت آفتابی ،فشار سنج و سنجش باد ) ارائه نمودند و دانشجویان را با نحوه کارکرد این دستگاه ها و خصوصیات آنها آشنا نمودند .

در ادامه بازدید از پرواز های تفریحی فرودگاه انجام گرفت که استاد فدایی از نزدیک به شرح توضیحاتی در خصوص ایرودینامیک و کنترل و پایداری پرواز پرداختند .

در پایان دانشجویان ضمن گرفتن عکس یادگاری و صرف نهار با کوله باری از خاطرات و تجربیات به دانشگاه بازگشتند 

به امید برگزاری برنامه ها و بازدیدهای جامع تر و کاربردی تر برای دانشجویان 

با تشکر ویژه از ئکتر وظیفه دوست ریاست محترم پژوهش همچنین دکتر پور میرزاآقا و خانم فدایی که با زحمات و پیگیری های بی شاعبه ایشان امکان باردید میسر گردید .


انجمن علمی هوافضا             


در ادامه عکس های این بازدید را می توانید ببینید 

 


جمعه 12 اردیبهشت 1393 :: 00:59
کلیه حقوق این وبلاگ برای گروه هوافضا دانشگاه آزاد رامسر محفوظ است