گروه هوافضا دانشگاه آزاد رامسر
به سایت گروه هوافضا دانشگاه آزاد رامسر خوش آمدید

براساس گزارش گیزمگ،‌ شرکت آمازون این مجوز را بدست آورده ،مجوزی که به این شرکت اجازه می‌داد کالاهای سفارش داده شده توسط مشتریانش را در کمتر از 30 دقیقه به مقصد مورد نظر حمل کند. اما آمازون پس از دریافت مجوز‌های لازم دریافت پهپادی که قصد داشت از آن استفاده کند، قدیمی شده و با ارائه مدلی جدید‌تر از پهپاد‌ها برای استفاده از این سیستم، اکنون برای دومین بار مجوز سازمان هوانوردی آمریکا را برای تست این خدمات به دست آورده‌است.


آمازون اولین بار در ماه جولای سال گذشته تلاش کرد تا توجه مسئولان هوانوردی آمریکا را برای دریافت مجوز آزمایش پهپاد‌ها به خود جلب کند. اما سازمان هوانوردی آمریکا به سختی با این موضوع موافقت می‌کرد و در نهایت گواهینامه صلاحیت آزمایشی برای آنها در مارچ 2015 صادر شد.
اما آمازون که قصد داشت از مدلی جدید‌تر از پهپاد‌ها برای این سرویس خود بهره‌ببرد، آنها را در منطقه‌ای محرمانه در کانادا، نزدیک به مرز آمریکا مورد آزمایش قرار داد و در نهایت مجوزی جدید را برای به پرواز درآوردن پهپاد‌های پیشرفته‌ترش در آسمان آمریکا به دست آورد.
براساس این مجوز جدید، پهپاد‌های آمازون علاوه بر اینکه باید تعداد زیادی مقررات و شرایط را رعایت کنند، نمی‌توانند در ارتفاعی بیشتر از 122 متر و با سرعتی بیشتر از 161 کیلومتر بر ساعت پرواز کنند و باید در معرض دید خلبان‌ها قرار داشته باشند. این مقررات با دستورالعمل‌های پرواز پهپاد‌های تجاری که سازمان هوانوردی آمریکا در ابتدای سال جاری وضع کرده‌است، همخوانی دارند.
بااین‌همه آمازون هنوز راه درازی را تا محقق شدن برنامه‌اش برای حمل کالاهای تجاری به کمک کوادکوپترها و پهپاد‌ها در پیش دارد، زیرا باید به سازمان هوانوردی آمریکا ثابت کند این سیستم حمل و نقل از ایمنی کافی برخوردار است.
در حال حاضر آمازون قصد دارد آزمایش پهپاد های خود را در ارتفاعی بیش از 61متر و کمتر از152 متر در مسافت های 16 کیلومتری با سرعت 80.5 کیلومتر بر ساعت آغاز کند در حالی که وزن بسته هانباید بیشتر از 45 کیلوگرم باشد.

پنج‌شنبه 31 اردیبهشت 1394 :: 22:39
کلیه حقوق این وبلاگ برای گروه هوافضا دانشگاه آزاد رامسر محفوظ است